הלוואת בלון

אחד מהכלים הפיננסיים של "מני גרופ" היא הלוואת בלון. הלוואה לה מספר יתרונות בולטים עבור הלוֹוֶה וכזו המאפשרת לו ליהנות מסכומים גבוהים שיאפשרו לו, בין היתר, לרכוש נכסי נדל"ן, לשחרר שעבוד של נכס ועוד.

במאמר שלפניכם תוכלו להכיר לעומק את מאפייני הלוואת הבלון. הלוואה המהווה כלי פיננסי בולט של "מני גרופ". זאת בכדי שתוכלו לקבל מושג ראשוני ותמונה רחבה אודות המאפיינים השונים של הלוואה זו והאם היא המתאימה והמועדפת עליכם.

סוגי הלוואות בלון

הלוואת בלון הינה, כאמור, הלוואה אותה משיבים בסוף תקופה שהוגדרה מראש. ניתן לחלק את הלוואת הבלון לשני סוגים מרכזיים. האחת, הלוואת בלון חלקית, בה הלווים משלמים את הריבית באופן שוטף לאורך תקופת ההלוואה ואת הקרן בסוף התקופה. ההלוואה השנייה היא הלוואת בלון מלאה – הלוואה בה הריבית והקרן משולמים יחדיו בסוף התקופה.

אנשי המקצוע ב"מני גרופ" יוכלו לספק לכם שני מוצרים אלו, זאת תוך היכולת לגלות גמישות מרבית למצבכם הפיננסי ולהתאים ההלוואה לתנאים שיהיו נוחים בצורה המרבית.

מה מקור השם להלוואה זו?

הלוואת בלון נקראת כך בשל העובדה כי מדובר בהלוואה "מתנפחת" עם הזמן, כשהיא שצוברת את המדד או ההצמדה ובמקרים ובהם מדובר על הלוואת בלון מלאה "ניפוחה" בא לידי ביטוי גם בריבית.

הלוואת בלון בעבור רכישת דירה

הלוואת בלון יכולה להתנהג גם כהלוואת גישור – כזו הניתנת ללווים אשר מעוניינים לרכוש לעצמם דירה בטרם מכרו את דירתם הנוכחית. במקרים אלו, עולה הצורך בהלוואה לטווח קצר, כשהשבת ההלוואה תעשה, בעצם, עם מכירת הדירה.

סיטואציה זו, בה הלווה נחשף לעסקת נדל"ן כדאית, כשעליו לפעול בטווח הזמן המיידי בכדי להבטיח לעצמו נכס נדל"ני חדש קורת במקרים רבים. אז הלוואת בלון ומאפייניה הנוחים מהווים פתרון נהדר.

אותו לווה, שמודע לעובדה כי מכירת הנכס הקיים שלו תיארוך זמן רב מדי, נהנה מהלוואה מיידית בסכום המאפשר לו לרכוש את אותו נכס חדש בו הוא חפץ וברגע שימכור את הנכס הישן שלו יוכל להשיב את אותה הלוואה שלקח.

כיום, כששוק הנדל"ן בישראל נמצא באי ודאות, מהווה הלוואת הבלון פתרון המאפשר לרבים לבצע מהלכים ורכישות וזאת תוך היכולת ליהנות מהלוואה נוחה ומקלה יותר.

תשלום הריבית בהלוואת בלון

על הלווים להכיר כי במסגרת של הלוואת בלון הריבית נחשבת לגבוהה יותר לעומת מסגרות אחרות של הלוואות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הגוף המעניק את ההלוואה לא מקבל באופן מיידי את הקרן ומכאן שהסיכון שהוא לוקח על עצמו נחשב לגבוה יותר.

שימוש זהיר ואחראי בלקיחת הלוואת בלון

הלוואת בלון מהווה הלוואה שיש בה היכולת לראות ולהבין את דחיפות מצבו של הלווה אשר נמצא בנקודת הזמן העכשווית במצב של חוסר בנזילות הכספית שלו, כשזו אמורה להשתנות לטובתו באופן משמעותי בפרק זמן קצר מתוך הידיעה כי הוא אמור ליהנות מסכום כסף גדול אותו הוא אמור לקבל (מכירת נכס, שימוש בקרן השתלמות ועוד).

לצד הרעיון העומד מולה, על הלווים להכיר כי גם בהלוואה זו ישנו הצורך להשיב סכום ההלוואה וזאת לצד ריבית הנחשבת לגבוהה. לא פעם, הלוואות אלו מוארכות לתקופות ארוכות של 4-5 שנים, כשבמועד התקופה נמצא הלווה במצב פיננסי רעועה מכפי שצפה וזאת בשל תנודות ודינמיקה בעולם הפיננסי שאותם, מן הסתם, לא צפה.

 

הלוואת בלון – נקודות מרכזיות:

  • מקוטלגת תחת שני סוגים – הלוואת בלון חלקית או מלאה.
  • הלוואה הניתנת ברוב המקרים לתקופה של שנתיים.
  • ריבית נחשבת לגבוהה יותר לעומת הלוואות אחרות.
  • הלוואה היכולה לשמש גם בעבור רכישה של רכב ובעבור הקמת עסק.
  • הלוואה הנחשבת ליותר כדאית במידת ותקופת ההלוואה אינה מתארכת ליותר    משלוש שנים. 
 

מעוניינים לבחון האפשרות הלוואת בלון במסגרתנו? צרו קשר עוד יום עבור קביעת פגישה. 

 

לייעוץ ללא התחייבות
אולי יעניין אותך גם:

קרקעות למכירה

כאשר אתם מחליטים לרכוש קרקע, עליכם להתחיל בשאלות הבסיסיות: למה אתם רוכשים את הקרקע? האם אתם מחפשים מקום לבניית בית החלומות שלכם, או שאולי אתם מעוניינים להשקיע בהשקעה לטווח ארוך? מני גרופ כאן לעזרתכם

לקריאה »

איך למצוא מימון להשקעה נדל"נית

השקעות נדל"ן יכולות להיות דרך מצוינת להשיג רווחים נהדרים, אך חשוב לזכור שהן גם דורשות השקעה כספית גדולה. אם אתם לא מחזיקים בקרן ניכרת, ייתכן שתצטרכו למצוא מקור מימון חיצוני כדי לממן את ההשקעה שלכם.

לקריאה »