אורות בדורות

b8650dad-1a5c-4552-9705-8648ccca9408-(1)

פרויקט הקמת השכונה אורות בדורות, נמצא בין כביש 55 לבין כביש חמש, כ-15 דקות מצומת מורשה. שטח הפרויקט הינו 200 דונם והמשפחות העתידות לחיות בו הינן משפחות שאוהבות ערכים, ציונות דתית והרחבה של ההתיישבות היהודית בארץ. 

היתרון העיקרי בתכנון הקמת שכונה זו הינו שמדובר בקרקע שטרם מופשרת לבניה ולכן המחיר נמוך בהתאם. הרכישה מתבצעת היום כאשר הקרקע הינה עדיין קרקע חקלאית ועל כן צפי עליית המחירים סבור להיות עד כפי 4 מהשווי של פרויקט אורות בדורות כיום.

קרקע זו מיועדת לעבור הפשרה בתוך מספר שנים ( בין 5 ל- 8 שנים) בודדות כיוון שבאזור המרכז יש צורך רב במקומות מגורים בייחוד לדתיים לאומיים.

מיקומו המוצלח של פרויקט אורות בדורות יקנה לכם אופציה למגורים לצד השקעה משתלמת ביותר באזור המרכז שכיום קשה מאוד לקנות בו נכס או דירה מקבלן. בנוסף לכך, באזור זה קיימת תמיכה מלאה של הממשלה וכן גם המועצה המקומית מה שיאפשר לכם שקט נפשי.

מהם היתרונות בפרויקט אורות בדורות

אלו הם היתרונות שאתם חייבים להכיר ברכישה בפרויקט אורות בדורות:

 • רכישה בפרויקט מעניקה אפשרות להתרחבות של ההתיישבות היהודית ושמירה על רצף התיישבות זו.
 • נוף אזור השומרון.
 • קרבה יחסית לגובה פני הים – רק 360 מ' מעל פני הים.
 • בנייה בסטנדרט איכותי וגבוה.
 • מבנים ציבוריים רבים כמו: בתי כנסת, קאנטרי קלאב, מגרשי ספורט, מוסדות חינוך, בריכות שחייה ועוד.
 • הקרקע לא משועבדת וכן בבעלות יהודית – 100%.
 • הקרקע הינה לא קרקע מטעם המדינה ולכן תקבלו זכויות מלאות ומשכון.
 • ללא מס וללא היטל שבח.
 • בפרויקט תשלמו בעבור תכנון רק לאחר ביצוע.
 • ישנה זכאות לדירה בהתחייבות – מוגן ע"י הסכם מכר.

כמה יעלה לכם זכות לדירה באורות בדורות

עלות של קרקע ליחידת דיור בגודל של 100 מטר רבוע עולה 150,000 אלף ₪. התשלום ניתן לביצוע ע"י מימון לכל מטרה או לחילופין מימון חוץ בנקאי.

איפה כל זה מתרחש?

חפשו דורות עילית מפה ותגיעו לעיר דורות עילית שכרגע בתהליכי תכנון ובתוכה מתרחש פרויקט הקמת שכונה אורות בדורות.

עקב הביקוש העולה למגורים באיזור המרכז, עם הביקוש העולה להשקעות נדל"ן בישראל מתוכננת לקום שכונה חדשה בשם אורות בדורות. אי שם בדורות עילית שעדיין בתהליכי הפשרה תיבנה שכונה חדשה ששמה אורות בדורות באם תרכשו שם מהר שטח תוכלו להרוויח את עסקת חייכם. נפרט את כל היתרונות ברכישה באיזור זה ונסביר יותר על שכונת אורות בדורות.

השקעות בנדל"ן

על מנת להבין יותר את העסקה המדוברת באורות בדורות חשבנו שכדאי שתכירו את תחום השקעות בנדל"ן קצת יותר לעומק. עם השנים הפכו השקעות נדל"ן כמושא של כל משפחה במעמד הביניים בישראל. תמיד השקעה בנדל"ן נראתה למשקיע הישראלי כדרך בטוחה, משתלמת ואמיתית להרוויח כסף טוב. בעוד שהשווי של נכסים פיננסים, כגון השקעות בשוק ההון, יכול לעלות או לרדת בצורה דרסטית השקעות הנדל"ן עולות לטווח הרחוק כל הזמן.

איך מתאפיינות השקעות הנדל"ן בישראל

השקעות הנדל"ן מאפשרות למשקיע הישראלי רווחים נעים לצד סיכון מינימאלי ואלו הסיבות העיקריות לכך:

 • נכס מוחשי: השקעת הנדל"ן תמיד תהיה רשומה על שם המשקיע ולא תהיה קשורה בעסקים אחרים או חברות נוספות.
 • תנודתיות: שוק הנדל"ן הוא בן השווקים הכי יציבים שקיימים במדינת ישראל. התנודות בו מינימליות ולכן רבים הם המשקיעים שמבצעים עסקאות נדל"ן.
 • תנודות האוכלוסייה: תנודת האוכלוסייה בארץ תמיד בעלייה ולכן קם צורך במגורים לכל אחד מהם.
 • היצע וביקוש: הביקור למבני מגורים תמיד גדול יותר מהיצע הבנייה קיים בארץ ישראל.

סוגי השקעות נדל"ן והקשר לאורות בדורות

קיימים מספר סוגים מגוונים של השקעות נדל"ן:

 • נדל"ן מניב – הכיוון בהשקעה זו הוא לתשואה באופן קבוע – אם באופן חודשי או שנתי באמצעות שכירות הנכס. לדוגמא: שכירות משרד, שטחים מסחריים, שטחי תעשייה עבור עסקים וחברות או לחילופין מקום מגורים.
 • השקעות ספקולטיביות – השקעה עם פוטנציאל רווח גדול שטומנת בתוכה את אפקט הסבלנות. כלומר, רכישת קרקע – מגרש, חלקה או גוש תוך כדי ידיעה שייעוד הקרקע ישתנה בטווח זמן מסוים. זהו סוג ההשקעה שנתמקד בו בהמשך מאמר זה.
 • נדל"ן להשבחה – קניית בית המיועד להריסה או לחילופין בית המצריך שיפוץ ומכירתו לאחר השיפוץ שנעשה בו.
 • משכון – משכון נכס קיים לצורך מינוף לכיוון השקעות נדל"ן נוספות.
 • קרנות להשקעה בנדל"ן וכן פלטפורמות – השקעות ע"י פלטפורמות ייחודיות שמאפשרות גם נגיעה בעולם של הנדל"ן בחו"ל.

מהי קרקע חקלאית למכירה?

קרקע שכיום ייעודה הינו שטח פתוח או קרקע לצורך עבודה חקלאית. עם התפתחות מדינת ישראל, קיים היצע יורד של קרקעות שניתן לבנות עליהן ולכן קיים תהליך שנקרא הפשרת קעקע לבנייה שבו לוקחים קרקע חקלאית והופכים את הייעוד שלה לקרקע לצורך מגורים.

השקעה בקרקע זו היא לא השקעה שיש לה חותמת, כלומר, היא אינה השקעה מובטחת. למרות זאת, קיימים שלל משקיעים שמוכנים לקחת את הסיכון הזה.

לעיתים קרובות, קרקע חקלאית הינה בבעלות של רשות מקרקעי ישראל ולכן, מומלץ לבדוק לפני רכישה שהקרקע שבה אתם רוכשים זכות הינה בבעלות פרטית כמו בקרקע החקלאית של השכונה העתידית – אורות בדורות.

היטל השבחה קרקע חקלאית

על מנת להבין יותר לעומק מהו היטל השבחה בקרקע חקלאית נתחיל במספר מושגי יסוד:

נתחיל במושג היטל השבחה

היטל השבחה מוגדר בחוק בסכום כסף או במילים אחרות מס שהבעלים של הקרקע חייב לשלם עקב עליית ערך הקרקע.

מתי זה קורה?

תשלום היטל השבחה קורה במקרים הבאים:

 • מכירת הקרקע.
 • בנייה על גבי הקרקע.
 • ניצול זכויות בנייה אשר קיימות באותה הקרקע באותה העת.

מה היתרונות בתשלום מס זה?

לאחר שבוצע תשלום מס ההשבחה, הרשות המקומית מחויבת להשקיע את סכום המיסים ששולם בפיתוח סביב הקרקע שעליה שולם מס ההשבחה. כיוצא מכך, כאשר משלמים מס זה גם הרשות המקומית מרוויחה אך גם בעל הקרקע.

כאשר מבצעים תשלום של מס השבחה ערך הקרקע עולה עד למאות אחוזים ולכן התשלום שחב המשקיע יהיה בסכומים גבוהים יותר.

בואו נדבר קצת מספרים

במידה והקרקע הייתה שווה 100,000 ₪ לאחר הפשרתה תהיה שווה לערך 500,000 ₪. ולכן על בעלי הקרקע לשלם היטל שבח על הדלתא שנוצר בין 500,000 ₪ לבין 100,000 ₪ או במילים אחרות לשלם מס על 400,000 ₪. משמע, 50% מ-400,000 ₪ שווים לכ- 200,000 ₪.

בישראל כיום, ישנן קרקעות רבות אשר מופשרות ולכן מחירי הקרקעות עולים גם כן. לא קיימת התחשבות מטעם המדינה בעליית המחירים, כלומר, סכום היטל ההשבחה נקבע על פי הערכת שיווי הקרקע טרם ייעודה. 

לסיכום

בעזרת חברת מני גרופ – שיווק, יזמות, פיננסים המשתפת פעולה עם חברת אפיקים גרופ שהנה חברה שתחתיה שנים רבות של ניסיון ומוניטין רחב ידיים תיבנה שכונה שלמה בשם אורות בדורות בתוך העיר דורות עילית שעדיין בתהליכי תכנון. השקעה זו היא משתלמת ובטוחה יותר עבור משקיעים כיוון שמגיעה מיד פרטית ולא מתוך ידיה של מדינת ישראל. דבר זה ימנע מכם בירוקרטיות קשות ותהליכים שעדיף ומומלץ לדלגם בעת השקעה מסוג זה.

לייעוץ ללא התחייבות