קרקעות לבנייה

לא נמצאו פרויקטים

קרקעות לבנייה: פרויקטים חדשים והזדמנויות להשקעה

הביקוש לפתרונות דיור בישראל הצפופה והמחסור בשטחים פנויים הופך את שוק הקרקעות לבנייה להזדמנות מצוינת להשקעה. למה למשקיעי נדל״ן שווה לקנות קרקעות לבנייה, למה צריך לשים לב, ממה חייבים להיזהר, עד כמה רכישת קרקעות לבנייה משתלמת, ואיך עושים את הצעד הראשון – כל השאלות, התשובות והמידע שאתם חייבים לשמור 

השקעה בקרקע לבנייה היא עניין מורכב. אנחנו אפילו לא מדברים על האותיות הקטנות והפרטים הרבים שצריך לשים אליהם לב, כמובן שיש כאלה, אבל עוד לפני כל זה מדובר בהשקעה של סכום כסף גדול. השקעה נכונה וחכמה ברכישת קרקעות לבנייה יכולה להניב לכם תשואות משמעותיות, אך ריצה אחרי כותרות והבטחות שווא יכולה להוריד את כל ההשקעה שלכם לטמיון. אי אפשר להבין את כל נושא ההשקעה בקרקעות לבנייה על בסיס מאמר באינטרנט, אבל אנחנו כאן נעזור לכם להבין את מושגי המפתח, העלויות, ממה להיזהר, וכמובן איך לעשות את הצעד הראשון. ואחרי שיהיו לכם את הכלים הראשונים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כדי לקבל את המידע המקיף והמלא ביותר להשקעה בקרקעות לבנייה עם מינימום סיכונים ומקסימום רווחים. 

באילו סוגי קרקעות לבנייה ניתן להשקיע 

אפשר להבחין בין שלושה סוגי קרקעות עיקריים:

קרקע חקלאית: קרקעות שמיועדות לגידולים חקלאיים ושטחי מרעה ולא לבנייה למגורים או מסחר. משקיעים רוכשים קרקע חקלאית בשל מחירה הנמוך ביחס להשקעת נדל״ן ומתוך ציפייה שבעתיד ישונה ייעוד הקרקע לבנייה בשל העלייה הדמוגרפית האדירה בישראל בהשוואה לשטח הקטן. הסיכון בהשקעה בקרקע חקלאית הוא שלא ניתן לדעת מתי הקרקע תופשר ותניב רווחים, והיתרון הוא כשהקרקע מופשרת – הרווחים עצומים ויכולים להגיע למאות אחוזים מההשקעה. 

קרקע מופשרת: זה הכינוי לקרקעות שסיימו את הליך שינוי הייעוד מקרקע חקלאית לקרקע לבנייה. סוג הבנייה נעשה בהתאם לתוכנית התב״ע, הוא יכול להיות לבנייה לגובה, יחידות דיור עם חצר, בנייה לצורכי תעשייה ומסחר, או שימושים משולבים. 

קרקעות לבנייה: זו הסיבה שהגעתם לעמוד הזה, כאן מדובר בקרקע שכבר מיועדת לבנייה. קרקעות לבנייה יכולות להיות קרקע שתמיד הייתה מיועדת לבנייה או קרקע שהייתה חקלאית אך הופשרה והיא זמינה כעת לבנייה מיידית ובמצב הזה קל יחסית לקבל היתרי בנייה בהתאם לתוכנית התב״ע. בתוך הקטגוריה הזו אפשר למצוא קרקעות לבנייה עצמית עבור אנשים שבונים את ביתם, לרוב בגודל 250 מ״ר עד דונם. לצורך המחשה, פרויקט מסוים יכול להציע חלקה בת 500 מ״ר, שעליהם ניתן להקים בית דו-משפחתי שמתחלק בין שטח בנוי לבין גינה. המחיר משתנה בהתאם למיקום ולגודל, אך הוא יהיה נמוך יותר מרכישת המבנה הגמור על אותה החלקה. סוג אחר הוא קרקעות לבנייה יזמית שמיועדות ליזמים וקבלנים והם נעשים בשטח גדול יותר מדונם. 

האם בכלל משתלם לקנות קרקעות לבנייה מיידית?

מכיוון שאתם כאן איתנו, אנחנו מרשים לעצמנו להניח שאתם כבר עושים את שיעורי הבית הראשוניים שלכם בעולם ההשקעות בקרקעות. לכן, אנחנו מניחים שנתקלתם בהצעות משתלמות במיוחד להשקעה בקרקע חקלאית, גם אנחנו מציעים את האפיק הרווחי הזה. אבל יש הבדל מהותי בין רכישת קרקע חקלאית לבין קרקעות לבנייה וזה אפשרות המימוש. השקעה נבונה בקרקע חקלאית תניב תשואות גבוהות רק לאחר שהקרקע תופשר. אנחנו יכולים לחזות מתי זה יקרה וכך גם אנחנו מציעים למשקיעים דרכנו קרקעות חקלאיות שהן בדרך להפשרה, אך אי אפשר לנבא במדויק מתי הקרקע תופשר. לעומת זאת, קרקעות לבנייה כבר הופשרו, הן כבר זמינות לבנייה, ואפשר להתחיל לבנות בכפוף לעמידה בתנאים. המשמעות היא שאין כל סיכון בהשקעה בקרקעות לבנייה מיידית. 

אבל מה בנוגע לרווח? בואו ניקח דוגמה שלפיה אתם רוכשים קרקע לבנייה בשטח 250 מ״ר בעלות של 900,000 שקלים. עלות בניית הבית עצמו, תשלום היטלי השבחה, שכרי טרחה ואגרות שונות מביאות את העלויות לאזור ה-1.5-2 מיליון שקלים. עבור רוכשי דירות, המחיר הממוצע באזור הזה עומד, לדוגמה, על 33,000 שקלים למ״ר, כלומר בתום הבנייה שעלתה לכם כ-2 מיליון שקלים, הנכס שווה 8.25 מיליון שקלים. עכשיו הבחירה שלכם בין להשתמש בקרקע לצורכי מגורים או לצורכי השקעה כמו השכרה או מכירה ומעבר להשקעה הבאה. ישנן חלקות שניתן לבנות עליהן שתי יחידות או יותר, ובכך למקסם רווחים אפשריים. 

למה לשים לב וממה להיזהר ברכישת קרקעות לבנייה

נדגיש, רכישת קרקעות לבנייה הוא אפיק השקעה חכם ומשתלם, רק אם עושים את זה נכון. מחירי הדירות בישראל משתוללים והכיוון שהיחיד הוא למעלה, זה נתון שתקף לכל האזורים בארץ ולא רק במרכז. גם בצפון, בדרום, ואפילו ביהודה ושומרון מחירי הדיור לא מפסיקים לעלות. כמות הלידות בישראל לעומת השטחים הבנויים מראים שהביקוש ימשיך לעלות עוד שנים רבות ולכן השקעה בקרקע לבנייה היא הדבר הנכון לעשות. 

למרות כל זאת, גם ההשקעות הבטוחות ביותר כוללות רכיב סיכונים מסוים שאתם צריכים לעשות הכל כדי שהוא לא יתממש. כדי להשלים עסקת קרקעות לבנייה שתניב לכם תשואה גבוהה, אתם חייבים לערוך מחקר מעמיק על פרטי העסקה ולא להתעלם מאף פרט קטן. את הזמן הזה, שגם הוא שווה הרבה כסף, אפשר לחסוך על ידי עבודה מול מומחים בתחום הקרקעות, הנדל״ן וההשקעות. כאן אצלנו במני גרופ הרכבנו צוות מומחים מנוסים שיודעים לבצע את כל הבדיקות שאסור לדלג עליהן לפני סגירת העסקה. התאמת המיקום לצרכים שלכם, בדיקת קרבה לצירי תחבורה ראשיים, שירותים עירוניים, תוכניות עתידיות לבינוי ברשות המקומית שבה אתם רוכשים את החלקה, ועוד, הכל במקום אחד. 

אם קרקע חקלאית כל כך רווחית, למה אנשים מוכרים אותה לאחר ההפשרה?

האפשרות לקבל את התשואה הגבוהה ביותר היא לרכוש קרקע חקלאית פרטית, לחכות להפשרתה, לקבל את אישורי הבנייה, לבנות ולמכור או להשכיר. אולם הדרך הזאת דורשת סבלנות והיא כרוכה בסיכונים מסוימים. כשאתם רוכשים קרקעות לבנייה בזמינות מיידית, אתם מקבלים קרקע אחרי הפשרתה, כלומר רכיב הסיכון של אם ומתי הקרקע תשנה את ייעודה לא קיים. אבל למה מי שהחזיק בקרקע עד כה מעוניין למכור אותה? כל אחד וסיבותיו הוא. עצם הפשרת הקרקע כבר מהווה רווח עבור בעליה ויש כאלה שמעוניינים לממש את הרווח כבר בשלב הזה. 

רבים מבין הרוכשים קרקע זמינה לבנייה עושים זאת לצורך מגורים שלהם. אדם שמחזיק בקרקע חקלאית שהופשרה אך לא מעוניין לגור באזור, יכול למכור אותה ולממש את הרווח הזה להשקעה הבאה. כאן נכנסים לתמונה המשקיעים הבאים שקונים את הקרקע, בונים עליה, גרים בה או מוכרים את הנדל״ן שבנו ברווח. 

השקעה בקרקעות לבנייה – השורה התחתונה

השילוב בין השטח הקטן של ישראל לבין הגידול הדמוגרפי הופך את ענף הקרקעות לבנייה להזדמנות השקעה מצוינת עם רמת סיכונים נמוכה במיוחד. בעוד שבהשקעה בקרקע חקלאית מכילה בתוכה רכיב ספקולטיבי מסוים, השקעה בקרקעות לבנייה משמעותה אפשרות לממש את ההזדמנות הזאת בטווח המיידי עד קצר. ההשקעה הכספית גבוהה יותר ביחס לקרקע חקלאית אך נמוכה משמעותית מרכישת נדל״ן בנוי באותה החלקה. הדרך הנכונה להשקיע בקרקעות לבנייה עם מינימום סיכונים הוא לעשות זאת עם מקצוענים שיודעים לזהות את ההזדמנות ואיך לנצל אותה, ואת זה בדיוק יש אצלנו כאן במני גרופ. כדי שההשקעה שלכם תהיה בטוחה ומוצלחת, דברו איתנו עוד היום. אפשר להשאיר לנו פרטים בטופס יצירת קשר, בטלפון 6530*, או בהודעות בלחיצה על סמליל הווטסאפ, והכל ללא שום התחייבות מצדכם.