משכנתא הפוכה

Rectangle 17
חלק ניכר מלקוחותינו שואפים למצוא משכנתא נוחה. כזו שתאפשר להם איזון כלכלי לאחר רכישה של נכס או דירה. שימוש באנשי מקצוע המתמחים בשוק הנדל"ן ובתחום המשכנתאות בישראל יכול להיות ההבדל בהשגת משכנתא מיטיבה לעומת כזו שעלולה להכביד עלינו.

כלי פיננסי נוסף ומשמעותי הקיים ב"מני גרופ" הוא משכנתא הפוכה. משכנתא המאפשרת ללוויים בני 55 ומעלה ליהנות מתנאי משכנתא ייחודיים המאפשרים להם, בין היתר, ליהנות מרכישת נכסים, לבטח כיום כשזוגות צעירים רבים תלויים בחסדי הוריהם.

הצורך במימוש ושימוש בכלי של משכנתא הפוכה, המוכרת גם בשם משכנתא פנסיונית, הפך רלוונטי ומשמעותי בשנים האחרונות בישראל, זאת נוכח העלייה בתוחלת החיים של בני הגיל השלישי, כשחלק לא מבוטל מהם מוצא עצמו במחסור באמצעי מימון בתקופת הפנסיה – תקופה שדווקא אמורה לאפשר לבני הגיל השלישי לחיות בנחת וביטחון כלכלי.

כיצד ניתן לממש משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה מתאימה לבני 55 ומעלה אשר מחזיקים בידם נכס אותו הם יכולים לשעבד וכך לעשות שימוש בתמורה עליו כהלוואה, בין אם מדובר בשימוש באותה הלוואה בעבור מחיה יומיומית, עזרה כספית לבני משפחה, מעבר לדיור מוגן או כל צורך אחר.

במשכנתא הפוכה אין צורך בתשלום של החזרים חודשיים שוטפים. מכאן, שמימוש המשכנתא אינו מצריך בחינה של הכנסות קיימות, אין חובה להחזיק ביטוח חיים, כשבסוף אותו תהליך ניתן בעצם למכור את נכס הלווה ולהשיב לגוף המלווה את ההלוואה. זאת לצד הריבית שהצטברה, שאותה ניתן אף לממן, ברוב המקרים, מעליית ערך הנכס לאורך השנים.

מסלול משולב של משכנתא הפוכה

הצורך הקיים במימוש משכנתא אצל בני 55 ומעלה משתנה אצל כל אדם. בחלק מהמקרים זקוקים הלווים לסכום כסף גדול על מנת לממש עבור עצמם או בני משפחתם הוצאה משמעותית. במקרים אחרים, ישנו הצורך לאפשר לאותו לווה תקצוב חודשי גבוה יותר ממה שהוא מקבל במסגרת הפנסיה שלו לצד שילומים נוספים אחרים להם הוא זכאי.

גמישותה של משכנתא הפוכה מציעה גם תמהיל משולב. תמהיל המאפשר ללווה ליהנות מתוספת להכנסתו החודשית יחד עם תקצוב בדמות תשלום חד פעמי גבוה, בין אם עבור חתונת ילדיו, רכישת נכס לילדיו או כל צורך מידי אחר.

תוספת ההכנסה החודשית יכולה להיעשות במספר דרכים, זאת על מנת להבטיח כי השימוש שהלווה עושה בתוספת שניתנה לו יתבצע באופן אחראי. אותו הסדר מאפשר, למשל, רכישה במספר בתי עסק קבועים מראש (דוגמת מרכולים, סופרמרקטים, דואר ועוד) ומשיכת מזומן בכל חודש עד סכום מסוים. במידה ונותרה בכל חודש יתרה שלא נוצלה, זו יכולה לעבור לחודש הבא אחריו וכך הלווה יוכל ליהנות מסכום גבוה יותר לשימושו וצרכיו האישיים.

גורם מאזן בין הילדים להורים

רעיון המשכנתא ההפוכה גורם לא פעם לחילוקי דעות בין בני הגיל השלישי לילדיהם. הרעיון למימוש של משכנתא הפוכה יש ומגיע מאחד הצדדים, כשהצד שמנגד אינו מסכים ומתחבר לרעיון, לבטח מול הידיעה כי ברוב המקרים המלווה יממש את הנכס הקיים בסוף תקופת ההלוואה.

אותו גורם שיכול לאזן ולתווך בין שני הצדדים הוא הגורם המלווה. מימוש משכנתא הפוכה ב"מני גרופ" נעשה באופן שלוקח בחשבון את רצונם ודאגותיהם של שני הצדדים. באמצעות הניסיון הרב הקיים בצוותים המקצועיים שלנו, יוכלו בני המשפחה לינות ממשכנתא הפוכה, זאת תוך היכולת לאפשר לצדדים את מרב הגמישות האפשרית. זאת בכדי שמימוש אותה משכנתא יוביל לתוצאות הרצויות מבלי לגרום לקרעים וריחוק בין בני המשפחה.

 

משכנתא הפוכה – נקודות מרכזיות:

      מותאמת לבני 55 ומעלה.

      השבת הקרן והריבית אך ורק לאחר פטירת הלווה.

      השבת הקרן והריבית באמצעות הנכס של הלווה או באמצעות יורשיו.

      אין צורך בתשלום של החזרים חודשיים.

 

הגעתם למסקנה כי מימוש של משכנתא הפוכה יקל וישדרג את חייכם? זקוקים להלוואה בתנאים נוחים עבורכם או בני משפחתכם? צרו עמנו קשר עוד היום!

 

נושאים קשורים
לייעוץ ללא התחייבות