פריסה מחדש

Rectangle 17

אם גם אתם לקחת הלוואה או משכנתא לצורך מימון ארוך טווח, ייתכן כי אתם נדרשים לפריסה מחדש, אשר תאפשר לכם לחסוך כסף, לקצר את משך תשלומי ההלוואה, או לחילופין לעמוד בסכום ההחזר החודשי שלכם על ידי הקטנתו. אז איך מבצעים את תהליך הפריסה מחדש? מה הוא כולל? כיצד מבצעים אותו בצורה מקצועית ומותאמת אישית? התשובות לשאלות אלו ועוד – במדריך לפריסה מחדש שלפניכם.

קצת על פריסה מחדש

כאנשים, החיים שלנו דינאמיים ומידי תקופה עוברים עלינו שינויים בלתי צפויים אשר יכולים לגרום לשינוי כלכלי ופיננסי. לעיתים, מדובר במשכורת שגדלה ומאפשרת לנו להגדיל גם את התשלום החודשי על ההלוואה שלנו ובכך לקצר משמעותית את משך זמן החזרי ההלוואה הממושך, על ידי מחזור ההלוואה. אך, לעיתים אנו מוצאים את עצמנו נקלעים לתוך תקופה מרובת הוצאות, או נתוני חיים משתנים שעלולים לגרום לנו לא להצליח לעמוד בהחזר התשלום החודשי. גם למקרים כאלה פריסה מחדש מתאימה, כיוון שהיא פורסת את תשלומי החזר ההלוואה לזמן ארוך יותר, מה שמפחית באופן אוטומטי מגובה הסכום החודשי אותו עלינו להחזיר, וכך אנו יכולים להמשיך לעומד בתשלומי והחזרי ההלוואות בכבוד.

ההבדל בין מחזורי הלוואות לבין פריסה מחדש

בעוד, שמחזורי הלוואות ומשכנתא בדרך כלל יתמקדו בחלוקה מחדש של המשכנתא, למשך טווח זמן קצר יותר ועם תשלומים חודשיים גבוהים יותר – פריסה מחדש של ההלוואה פועלת בדיוק הפוך. פריסה מחדש נועדה על מנת לפרוס למשך זמן רב יותר את תשלומי ההלוואות והמשכנתא, מה שיאפשר להפחית משמעותית את גובה ההחזר החודשי, וכך להמשיך לשלם את תשלומי ההלוואה בצורה מכובדת ומבלי להיגרר חלילה לתהליכים לא נעימים של עיקול והוצאה לפועל.

השלב הראשון בתהליך הפריסה מחדש

כדי לבדוק אם אכן התהליך של פריסת ההלוואות מחדש אכן מתאים לכם, בשלב ראשון בדקו האם אתם אכן נדרשים להחזרת סכום חודשי נמוך יותר בתהליך ההלוואות. רק לאחר שהדבר ברור לכם מעל לכל ספק, ואכן קיים הפרש משמעותי בין הסכום החודשי הנוכחי אותו אתם נדרשים להחזיר כרגע, לבין סכום ההחזר החודשי בו אתם יכולים לעמוד, ניתן לפתוח בתהליכי פריסת ההלוואה שלכם.

בדקו את יתרת ההלוואות שלכם

בשלב השני, ההמלצה היא לבדוק את יתרת תשלומי ההלוואה שלכם. ככל שהיתרה לתשלום גבוהה יותר, כך גם עולה הצורך בפריסה מחודשת של תשלומי ההלוואה. לעיתים תופתעו לגלות, כי יתרת ההלוואה אינה עומדת על סכום גבוה מידי, מה שמאפשר לכם להתמודד עם התקופה הקצרה שנשארה לכם עבור החזרי ההלוואה ולעמוד בהם באופן זמני עד לסיום יתרת התשלום של ההלוואה.

מחקר שוק לצורך הפריסה מחודשת של הלוואות

כדי לקבל את הפריסה המחודשת, והפעם בתנאים מיטביים, ההמלצה היא לא להסתפק בנתונים אותם תקבלו מן החברה מלווה שלכם, אלא לערוך סקר שוק מקצועי מול מספר חברות על מנת לקבל את הפריסה שהכי משתלמת עבורכם. פעמים רבות תוכלו לגלות, כי בחברה מתחרה או במסלול שונה, אם יכולים לקבל פריסה מחודשת של ההלוואה בתנאים הרבה יותר טובים ואפילו בחיסכון משמעותי. וכיוון שהחיסכון במקרה זה של החזרי הלוואות יכול להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים, מומלץ לבצע את חקר השוק בצורה יסודית, מקצועית וכזו שתוביל לתוצאות שטובות ביותר עבורכם.

נהלו משא ומתן על מנת לקבל תנאים מיטביים בפריסה המחודשת

משא ומתן עם חברת ההלוואות שלכם, תסייע לכם לקבל תנאים הרבה יותר טובים ממה שחלמתם. למעשה, בעזרת השלב הראשון של חקר השוק, גם אתם תוכלו לדעת על מה בכלל להתמקח ומהם הנתונים החשובים לכם. המקח והממכר עם החברה המלווה לצורך פריסה מחדש, יכול להתנהל על כל נתון: החל ממשך הפריסה, המשך בגובה הריבית וכלה בסכום ההחזר החודשי. כאשר, בכל מקרה כדאי להכיר לעומק את התמונה הכוללת כדי לבצע את הפריסה המחודשת שהכי משתלמת לכם מכל הבחינות והנתונים המרכיבים את ההלוואה.

פריסה מחודשת של איחוד חובות

לעיתים, אתם מוצאים את עצמכם משלמים מידי חודש למספר חברות הלוואה, כיוון שהלוויתם כמה סכומים ונוצרו לכם כמה הלוואות במקביל. איחוד של כלל ההלוואות תוך פריסה מחודשת, יכול לאפשר לכם להתמודד עם ההלוואות בצורה הרבה יותר טובה, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. האיחוד של ההלוואות יכול לחסוך לכם בכל הנתונים שמרכיבים את גובה ההחזר והתשלום החודשי שלכם. למעשה, איחוד ההלוואות יכול לחסוך לכם גם בגובה ההחזר החודשי עליו תחויבו, גם בגובה הסך הכללי של ההחזרים בשקלול כלל ההלוואות, וגם בגובה הריבית המצטברת מכלל ההלוואות המפוזרות.

החלפת מסלול הלוואה לצורך פריסה מחודשת

לעיתים, הפתרון הכי קל ומשתלם עבורכם ,יהיה המרה של מסלול ההלוואה הנוכחי שלכם במסלול הלוואה אחר. לכל חברה יש מגוון רחב והיצע מגוון של מסלולי הלוואה, וכאשר בחרתם את מסלול ההלוואה שלכם בעת קבלת ההלוואה הראשונית, לא בהכרח שבחרתם במסלול שהכי מתאים ומשתלם עבורכם. שינוי של מסלול ההלוואה, יכול לאפשר לכם להרוויח זמן, ואפילו לחסוך בגובה תשלומי ההלוואה או גובה הריביות.

החסרונות של פריסת הלוואה מחדש

כדי לבצע נכון את הפריסה מחדש של ההלוואה שלכם, יש לקבל את הידע הכללי והתמונה המלאה, ולהיות מודעים גם לחסרונות שעלולים ללוות את תהליך הפריסה המחודשת של ההלוואה. במקרה בו אתם פורסים מחדש את ההלוואה ומאריכים את משך הזמן של פריסת התשלומים, בדרך כלל גם גובה הסכום הכללי אותו יהיה עליכם לשלם עבור החברה המלווה – יעלה. בנוסף, עליכם לבחון לעומק את עניין הריביות הנלווה לפריסה מחדש, על מנת לוודא כי סכום הריבית של הפריסה מחדש לזמן ארוך יותר, אינו גורר עימו ריבית גבוהה יותר משמעותית, על מנת שלא תגלו את עצמכם משלמים סכומים נמוכים כל חודש, אך גבוהים מאד בסך הכללי עקב ריביות אסטרונומיות. 

עם מי מבצעים פריסה מחדש?

על מנת לבצע פריסה מחודשת בתשלומי ההלוואות שלכם, בצורה בטוחה, יעילה ומקצועית – ההמלצה היא להיעזר בחברת מני גרופ אשר יש לה ניסיון רב בשטח בפריסה מחדש של הלוואות מול כלל המוסדות הפיננסיים השונים. בעזרת אנשי הצוות של חברת מני גרופ, גם אתם תקבלו מידע מעמיק על פריסה מחודשת שמותאמת לכם אישית, כולל חקר שוק של המוסדות הפיננסיים השונים, ומשא ומתן לצורך השגת התנאים המיטביים עבורכם בתהליך הפריסה מחודשת של ההלוואה. בחברה קיימים פתרונות מימון מגוונים, אשר יאפשרו לכם להשיג את המימון הנדרש לכם, בצורה שמתאימה לכם באופן אישי לצרכים ולרצונות הספציפיים שלכם, ובתצורה הכי משתלמת וחסכונית עבורכם. כאשר אתם מבצעים פריסה מחדש על ידי אנשי הצוות המקצועיים של חברת מני גרופ, אתם יכולים להיות בטוחים כי ביצעתם את הבחירה הנכונה ביותר וכי התוצר הפיננסי שתקבלו יענה על כלל הצרכים שלכם בצורה מיטבית וחסכונית.

לסיכום

פריסה מחדש מתאפשרת במקרה של הלוואה מול הגופים הפיננסים השונים, כאשר מטרתה היא לפרוס מחדש את תשלומי ההלוואה ולחסוך בגובה סכום ההחזר החודשי או בפרמטרים נוספים המרכיבים את ההלוואה. כדי לבצע את הפריסה המחודשת בצורה הכי יעילה ומקצועית שניתן, ההמלצה היא להיעזר השירותים המקצועיים של חברת מני גרופ.


נושאים קשורים
לייעוץ ללא התחייבות